Korzyści
Korzyści płynące z przynależności do OIGPM
Członkostwo w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli zapewnia zrzeszonym firmom:
Korzyści płynące z lobbingu podejmowanego przez Izbę na rzecz branży meblarskiej
- Możliwość kształtowania stanowiska Izby we wszelkich istotnych dla branży sprawach oraz wspierania tego stanowiska w procesie tworzenia polityki gospodarczej, w tym poprzez czynny udział reprezentantów Izby w pracach organów doradczych organizacji administracji państwowej i innych instytucji mających istotny wpływ na działalność gospodarczą.
Korzyści płynące z prowadzonych działań promocyjnych i public relations.
- Zalety, wynikające z pozytywnej oceny polskiego meblarstwa i przychylnego odbioru inicjatyw branży w kraju i za granicą.
- Ułatwienie indywidualnej prezentacji działalności Członków Izby (m.in. poprzez publikacje informacji w przekazywanym mediom Biuletynie Informacyjnym OIGPM, w przygotowywanych przez Izbę materiałach prasowych etc.).
- Możliwość optymalizacji własnych działań promocyjnych poprzez wspólną organizację imprez targowo-wystawienniczych oraz misji handlowych (minimalizacja kosztów organizacyjnych, zwiększenie efektów promocyjnych dzięki organizowanym przez OIGPM imprezom towarzyszącym etc.).
Korzyści płynące z działalności informacyjnej Izby.
- Dostęp do najnowszej wiedzy branżowej – poprzez prowadzone przez Izbę ogólno-branżowe projekty badawcze i szkoleniowe, udział w seminariach i sympozjach organizowanych przez Izbę we współpracy z ministerstwami, instytutami naukowymi oraz innymi organizacjami.
- Dostęp do najważniejszych informacji o aktualnych tematach branży, imprezach wystawienniczych, seminariach, konferencjach, szkoleniach etc. w ramach stałych kontaktów z Członkami przy wykorzystaniu Biuletynu Informacyjnego, strony www.oigpm.org.pl, a także poczty elektronicznej.
Korzyści płynące z działań w zakresie pozyskania dotacji.
- Pomoc w procesie pozyskiwania dotacji z funduszy zarówno krajowych (będących w gestii Ministerstwa Gospodarki) jak i zagranicznych (będących w gestii Unii Europejskiej) na:
- dofinansowanie imprez targowo–wystawienniczych, przedsięwzięć wydawniczych (materiały o charakterze informacyjnym), projekty celowe, dotacje szkoleniowe, na uzyskanie certyfikatów, na przygotowanie do uczestnictwa w rynku kapitałowym, na usługi informacyjno–doradcze, inicjatywy wspierające rozwój przedsiębiorczości, etc.
- dofinansowanie dla przedsiębiorstw z sektora MSP usług doradczych i inwestycyjnych w ramach funduszu UE,
- dofinansowanie dla przedsiębiorstw Mikro oraz z sektora MSP działań związanych z szeroko pojętym wzrostem konkurencyjności w ramach funduszy UE.
Korzyści płynące z działalności doradczej.
- Gwarancja szybkiego i bezpośredniego dostępu do wyników badań rynkowych. Stałe opracowywanie i dystrybucja raportów: „Polskie Meble Outlok”, „Polaków wydatki na meble”, „Prognoza eksportu”, „Rynek mebli skrzyniowych do mieszkań”, „Rynek mebli do zabudowy wnęk w Polsce”, „Rynki Europy Wschodniej”, „Meble kuchenne”, „Meble tapicerowane”, itp.
Korzyści płynące z działalności szkoleniowej.
- Pomoc w procesie zdobywania wiedzy w zakresie aktualnej tematyki branżowej np.:
- szkolenia dotyczące „Eksportu mebli do Wielkiej Brytanii,
- seminaria dotyczące „Handlu meblami ze Wschodem”,
- seminaria dotyczące „Wzornictwa w meblarstwie”, o forum dyskusyjne „Dostosowanie polskiej branży meblarskiej do warunków Unii Europejskiej”,
- seminaria dotyczące sprzedaży realizowanej przez Internet „Interior Congress”, „E-commerce innovations”.